Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Vybrané slová po B a M
4. ročník

Obaja mysleli na to isté. Vodovodné batérie sa vyrábajú na Myjave. Z Považskej Bystrice sme cestovali cez Bytču do Žiliny. Bystrí chlapci sa nebijú. O mojej minulosti sa mýliš. Býčie zápasy sú zaujímavejšie ako bizóny. Miška už minula celú výplatu. V blahobyte sa dobre žije.

Príslovky
4. ročník
Bolo nám z toho celý deň veselo. Zajtra máme výtvarnú výchovu. Kreslíme a maľujeme samé pekné obrázky. Dnes si pripravím štetec, farby a listy. Maľovať sa budú jesenné výkresy. Úmyselne som si zobrala aj lupene ruží. Vonku sa nájde všeličo.
Slovesá mp3 nahrávka
4. ročník
Dedovia kosili veľké lúky. Stará mama navarila kapustové halušky, ktoré im po dlhej práci chutili. Sadli sme k stolu. Z jednej strany som sedel ja a z druhej mojej bratranci. Babka nás upozornila, aby sme si pred jedením umyli ruky. Potom sa na lúke celú noc tancovalo, pilo a jedlo.
Slovesá
4. ročník
Po našej ulici jazdia veľké autá. Robia veľký hluk. Autobusom cestujem každý deň do školy. Zo školy chodím peši a počúvam pesničky. Niekedy si aj nahlas zaspievam. Musím si dávať pozor na nebezpečné autá. Domov prídem za chvíľku.
Príslovky
4. ročník
Dnes sme mali hodinu hudobnej výchovy. Minulý týždeň sme spievali novú pesničku. Bola to veľmi pekná pesnička. Najskôr sme ju spievali pomaly a potom veľmi rýchlo. Zámerne sme si vymýšľali nové slová. Pani učiteľka nám to na chvíľu dovolila.
Predložky (spodobovanie s, z)
4. ročník

Keď som bola malá, rada som sa hrala s bábikami a plyšovými zvieratkami. Mala som z nich veľkú radosť. So sestrou sme vymýšľali rôzne hry. Vonku sme si robili z deky stan. Vždy jedna z nás chcela v ňom prespať. S radosťou spomínam na prázdniny. Z každej hry so sestrou som mala veľkú radosť.

Predložky
4. ročník
Pri našom potoku rastie vŕba a jej konáre sa kníšu až na hladine vody. V jej veľkej korune často hniezdia divé husi. Pod jej konármi sa hrávajú Danko s Jankou. Včera nechali pred dverami rozbitý kvetináč a utekali sa hrať na slepú babu. S mamou chodia často na nákupy.
Spodobovanie v
4. ročník

Hravá opica chytila Andreja za rukáv. V tej chvíli sa ozval škrekľavý spev. Privábil viacerých divákov. To škriekal pyšný páv. V klietkach boli rozličné vtáky a zvieratá. Andrejko si všetko dôkladne poobzeral a vrátil sa včas domov.

Spodobovanie na konci slov mp3 nahrávka
4. ročník

Za chvíľu mal hríbov plný batoh. Najväčší hríb sa mu ani nevmestil do batoha. Troška si oddýchol. Ľahol si na trávu a pozeral, ako jastrab krúži nad stromami. Zrazu sa strhol. V kroví zasyčal had. Rýchlo zobral svoj batôžtek a utekal domov.

1 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené