Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Zámená
3. ročník
My sme dvaja kamaráti. Ja mám sestru a Ondro má brata. Naša obľúbená hra je domino. Táto hra nie je veľmi náročná. Niekedy sa ju s nami hrajú aj naši susedia. Taktiež ich hra baví. Moji rodičia vravia, že naše priateľstvo vydrží roky. Jeho mama si to myslí tiež.
Číslovky
3. ročník
Včera som videl štyri lietadlá. Mama kázala ockovi kúpiť sedemnásť kilogramov cukru. V siedmej triede sú šikovní žiaci. Osem rokov sme na neho čakali. Janka získala druhé miesto v speváckej súťaži. O štvrtej som mala byť doma. Videla som okolo dvadsať divých kačíc.
Slovesá
3. ročník
V umývadle zurčí voda. Dievčatá si osviežujú tváre studenou vodou. Lenka drží uterák a Ivanka leje olej. Dlho som čakal na vlak. Cestoval som do Zvolena. Vo Zvolene pracuje môj otec. Stavia tam veľké budovy.
Písanie i-y (vybrané slová po m) mp3 nahrávka
3. ročník
Ale v okamihu som sa roztiahol na ľade. Pomaly som si zvykol preplietať sa medzi hmýriacimi sa deťmi. Teraz sa už nemýlim pri prekladaní nôh. Občas sa zamyslím nad vetou, že každý začiatok býva ťažký.
Písanie i-y (vybrané slová po b)
3. ročník
Väčšina obyvateľov pracuje v priemysle a ostatní dorábajú obilie alebo chovajú dobytok. Každý nájde živobytie a svojou usilovnou prácou si zvýši blahobyt.
Písanie i-y (vybrané slová po m) mp3 nahrávka
3. ročník
Minulý rok mi rodičia kúpili nové korčule. Myslel som, že sa za pár minút naučím korčuľovať. To bol veľký omyl. Spočiatku mi to išlo mizerne. Nohy sa mi šmýkali po ľade. Moja spolužiačka Milka mi pomáhala po šmykľavom ľade.
Písanie i-y (vybrané slová po p)
3. ročník
Zvedavý Paľko sa na všetko vypytuje. Dedko mu ani nestačí odpovedať. Paľko sa spytuje: prečo pištia kuriatka, prečo je pýr pichľavý, prečo kováč opiluje kobyle kopyto, prečo sa pije pivo, čo ho to pichá v boku, či sú ešte pytliaci, kto potrebuje pyteľ, za čo sa pyká. Jeho vypytovaniu niet konca kraja. Dedko drží v ústach pípku a na Paľkovo vypytovanie ani nepípne.
Písanie i-y (vybrané slová po p)
3. ročník
Pyšná Mária pýtala od skromnej Martinky fialky. Chcela sa s nimi popýšiť pred pytačmi. Marienka si vypýtala fialky od dvanástich mesiačikov. Pyšná Mária sa od rozčúlenia zapýrila a sama sa vybrala do hory. V hore zahynula, a tak pykala za svoju pýchu.
Písanie i-y (vybrané slová po b)
3. ročník
Naše príslovia dokazujú neobyčajnú bystrosť nášho ľudu. Na Sibíri sa dobýva mnoho nerastov. Kto sa chce biť, musí tam byť. Zlá bylina nevyhynie. Obidvaja ste rovnakí. Najdrahšou bytosťou býva matka. V obývačke máme bicie hodiny.
Písanie i-y (vybrané slová po b)
3. ročník
Keby ste prišli na Oravu, boli by ste milo prekvapení. Orava sa neobyčajne zmenila. Starobylé drevenice miznú a miesto nich akoby z vody rastú nové byty s moderným nábytkom.
1 2 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené