Hračky a darčeky
reklama

Hry pre predškolákov

PÁN VLK, KOĽKO JE HODÍN?

Zvolíme si vlka. "Vlk" sa obráti chrbtom k ostatným deťom, ktoré stoja za ním. Deti zvolajú: "Pán vlk, koľko je hodín?" Vlk sa otočíčelom k nim a povie napríklad: "Tri hodiny!" Deti potúpia potom o tri kroky dopredu a vlk sa otočí znovu chrbtom k nim. Hra pokračuje takto ďalej, deti postupujú o toľko krokov, koľko povie vlk, že je hodín. Nakoniec vlk na otázku: "Pán vlk, koľko je hodín?" odpovie: "Je čas na jedenie!" Potom vlk zaženie ostatným späť na štartovaciu čiaru. Koho chytí, ten sa stáva vlkom.

VYMYSLIME SI ROZPRÁVKU

Učiteľka začne rozprávku klasickou vetou: "Kde bolo, tam bolo...". Vetu ďaľšie dieťa dokončí. Druhé dieťa vymyslí pokračovanie, tretie pokračuje...

VYMYSLIME ROZPRÁVKU

Deťom dajte vymyslieť niekoľko rôznych slov. Potom sa spoločne a deťmi pokúste vymyslieť o týchto slovách rozprávku.

Či ťa oklamem

Niečo dieťaťu rozprávajte. Rozprávajte pravdu. Sem-tam povedzte lož a dieťa má ihneď na ňu zareagovať dohodnutým spôsobom.

Rozprávka inak

Prečítajte dieťaťu rozprávku. Potom sa ho opýtajte, čo by sa asi stalo, keby sa v rozprávke toto a toto nestalo? Ako by to asi bolo?

Napríklad: Čoby sa stalo, keby stará mama v ČERVENEJ ĆIAPOČKE nebola doma?"

Ja by som chcel...

Vymyslite si niečo bláznivé, čo by ste chceli robiť. Povedzte to dieťaťu a dajte mu za úlohu taktiež vymyslieť niečo také bláznivejšie. Čím bláznivejší nápad, tým lepšie.

Čo rád robíš?

Povedzte dieťaťu, čo radi robíte a prečo to radi robíte. Potom sa spýtajte dieťaťa, čo rado robí a prečo, čo mu je na tejto činnosti príjemné...

Nájdi to!

Do vreca alebo obliečky na vankúš vložte niekoľko predmetov s rôznym povrchom. Dieťaťu dajte úlohu, aby našlo vo vreci niečo s takým a takým povrchom.

Napríklad: Má nájsť plyšového macka. Je to mäkkučké a chlpaté.

Na rýmovačku

Mama / učiteľka povie dieťaťu nejaké slovo a spýta sa ho, či dokáže na toto slovo vymyslieť slovo, ktoré sa s ním bude rýmovať.
Nech dieťa sa pokúsi vymyslieť čo najviac takých slov.

Zvuky

Jednému zo žiakov previažeme oči šatkou, aby nevidel. Učiteľ má pripravenú škatuľu, v ktorej sa nachádzajú rôzne predmety, ktoré vydávajú zvuky. Ostatní žiaci chodia po jednom k stolu, vyberajú si zo šaktule rôzne predmety a "hrajú" na nich. Žiak s previazanými očami háda, aký predmet tento zvuk vydával.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené