Hračky a darčeky
reklama

Hry pre predškolákov

VYSOKO – NÍZKO
Pri tejto hre deti zisťujú, čo je vysoko a čo je nízko. Najskôr zdvihnú ruky, čo najvyššie, snažia sa dotknúť stromu, postavia sa na špičky. Potom si ľahnú na zem alebo si sadnú. Postavia sa, zdvihnú ruky a tlesknú. Sadnú si a tlesknú, čo najviac pri zemi.
BALÓN
Cez miestnosť napneme špagát, deti si cez neho hádžu balóny.
Dve deti dostanú jeden balón. Pohadzujú si ho a snažia sa, aby im nepadol balón na zem.
Deti predpažia ruky a na ne im položíme balón. Deti chodia s balónom na rukách a snažia sa, aby im balón nespadol.
SO ZAVRETÝMI OČAMI
Deti skúšajú chodiť so zavretými očami tak, aby nespadli a niekam nenarazili. Najskôr chodia s učiteľkou, ktorá ich drží za ruky, potom sami. Kto vydrží chodiť dlhšie so zavretými očami? Kto urobí viac krokov?
PREKÁŽKY
Učiteľka poukladá nábytok a rôzne predmety po miestnosti tak, aby vytvorili prekážky, ktoré budú môcť deti preliezať, preskakovať, podliezať. (napnuté švihadlo, skrinka, stolička, pneumatika...) Najskôr im trasu a pohyby predvedie.
ROVNOVÁHA
Na zem nakreslíme čiaru. Úlohou detí je najskôr po nej len tak chodiť a nestupiť mimo (chodia dopredu, dozadu, bokom, so zavretými očami...). Potom musia preniesť z jednej strany na druhú nejaký náklad a pod.
UČITEĽKA JE ČARODEJNICA
Deťom vytvoríme hniezdo, napríklad z matracov. Všetky deti si do neho posadajú a učiteľka môže začať čarovať. Povie zaklínadlo: „Čáry máry, nech sa mi v čarovaní darí. Moje čáry menia, deti na slonov sa zmenia!“ A deti povyskakujú z hniezda a tvária sa, že sú slony. Potom si zase posadajú do hniezda a čarodejnica znovu čaruje. Namiesto slona vymyslí iné zvieratko alebo rozprávkovu postavičku.
ŠTEKLENIE
Dieťa leží na zemi alebo na žinenke. Druhé dieťa ho šteklí s pierkom po tele. Úlohou ležiaceho je pomenovať časť tela, ktorú mu kamarát šteklí.
PRELIEZANIE
Špagáty priviažeme o stoličky v rôznych výškach. Úlohou detí je nižšie preliezať a vyššie podliezať.
PODLIEZANIE
Dve deti držia švihadlo alebo špagát vo výške krku. Deti špagát podliezajú. Keď ho podlezú všetky, švihadlo sa drží nižšie a hra pokračuje.
UTEKAJ, STOJ!

Deti bežia a na signál učiteľky (tlesknutie, cinknutie...) si ľahnú na brucho, sadnú si alebo sa skrčia. Potom učiteľka dá signál na utekanie a znovu beh zastavuje.

OBMENA: Deti môžu utekať aj vo dvojiciach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené