Hračky a darčeky
reklama

Hry pre predškolákov

Čo počuješ?

Na kazetu, diktafón alebo do PC sa nahrajú rôzne zvuky (štekot psa, mňaučanie mačky, tresknutie dverami, trúbenie auta, plač bábätka...). Nahrávka sa pustí deťom a tie hádajú, čo sú to za zvuky.

Kde len je?

Jedna učiteľka zostane s deťmi za dverami a druhá sa ukryje v miestnosti s nejakým nástrojom, ktorý vydáva zvuk. Deti prídu do miestnosti a schovaná učiteľka zahrá na nástroji. Deti ju hľadajú.

Na čom hrám?

Učiteľka sa ukryje za stôl, za dvere... Začne vytvárať zvuky na rôznych predmetoch. Úlohou detí je, prísť na to, čo zvuk vydáva. Použiť môžeme deťom známe hudobné nástroje (triangel, rolničky, zvončeky) alebo kľúče, perá...

Robme zvuky

Každé dieťa dostane nejaký nástroj (hudobný lebo nehudobný), ktorý vytvára nejaký zvuk. Úlohou dieťaťa je zistiť, kedy a ako nástroj vydáva zvuk. Deti skúšajú, aké zvuky sa dajú na ňom robiť. Postupne si nástroje podávajú.

Svetelná naháňačka

S baterkou svietime buď na zem alebo na stenu. Úlohou detí je svetlo chytiť.

červené veci

Učiteľka sa spýta: „Kto má na sebe niečo červené?“ Deti hľadajú na sebe i na ostatných deťoch niečo červené. Potom hľadajú červené predmety v miestnosti.

Papierová bábika

Z papieru sa vystrihne bábika. Dozadu sa jej ohne napríklad ruka. „Čo bábike chýba?“

Čo chýba?

Na zem sa položí niekoľko rôznych predmetov. Deti si ich pozorne prezrú. Potom učiteľka prekryje predmety dekou a jeden predmet nenápadne vytiahne. Ostatné predmety odokryje a deti hádajú čo chýba.

Popletené papučky

Deti sedia v kruhu na zemi. Jedno z nich ide za dvere. Kým je za dverami dve deti si vymenia papučky. Potom vstúpi dieťa z poza dverí a háda, kto si s kým vymenil papuče.

Schovávanie detí

Deti sedia v kruhu a zakrývajú si oči. Učiteľka jedno dieťa prikryje dekou. Potom deti otvoria oči a učiteľka sa spýta: „Kto chýba?“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené