Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Spodobovanie v
4. ročník

Hravá opica chytila Andreja za rukáv. V tej chvíli sa ozval škrekľavý spev. Privábil viacerých divákov. To škriekal pyšný páv. V klietkach boli rozličné vtáky a zvieratá. Andrejko si všetko dôkladne poobzeral a vrátil sa včas domov.

Spodobovanie na konci slov mp3 nahrávka
4. ročník

Za chvíľu mal hríbov plný batoh. Najväčší hríb sa mu ani nevmestil do batoha. Troška si oddýchol. Ľahol si na trávu a pozeral, ako jastrab krúži nad stromami. Zrazu sa strhol. V kroví zasyčal had. Rýchlo zobral svoj batôžtek a utekal domov.

Podraďovacie súvetia mp3 nahrávka
8. ročník
Babička varievala kuraciu polievku, akú nevedel navariť nikto iný. V dome, ktorý stojí vedľa nášho, býva nepríjemná teta s vlčiakom. Kúpila som si vlnu, aby som mohla doštrikovať ten sveter. Chýbali mi dve eurá, aby som si mohla kúpiť aj nové ihlice. Máme šikovného učiteľa, ktorý to myslí s nami dobre. Musíme dobre ovládať vzorce, aby sme ich vedeli použiť aj na monitoroch.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Zložené súvetie mp3 nahrávka
8. ročník
Jozef Gregor Tajovský, predstaviteľ slovenského literárneho realizmu, napísal mnoho významných drám. Narodil sa v stredoslovenskej obci Tajov, v prírodnom prostredí pod Kremnickými vrchmi, ako najstaršie dieťa v mnohodetnej rodine. Tajovského otec bol prísny nielen na seba, ale aj na mladého Jozefa. Jozefov mladší brat Eduard sa preslávil ako umelecký rezbár. Tajovský študoval na meštianskej škole v Banskej Bystrici, na učiteľskom ústave v Kláštore pod Znievom a neskôr na obchodnej akadémii v Prahe. Po štúdiu nastúpil do Vidieckej ľudovej banky, neskôr do Tatra banky, no súčasne pracoval i v Ľudových novinách.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Diktát mp3 nahrávka
8. ročník
Už niekoľko rokov navštevujem spevácky krúžok. Sú tu samí dobrí speváci z nášho kraja. Chcel by som raz spievať ako Martin Babjak. Spieval by som na rôznych koncertoch a v opere. Otec by chcel, aby som bol lekár. Ja sa však bojím krvi a ihiel. Minulý týždeň som sa bol pozrieť na konzervatóriu v Bratislave. Je to škola pre spevákov, hudobníkov a tanečníkov. Kamarát ho navštevuje už tri roky. Hrá na klavíri a organe. Mal by som sa čím skôr začať pripravovať na talentové skúšky.

zvuková nahrávka: Bc. Anna Dohnanová

Diktát mp3 nahrávka
8. ročník
Stále väčšmi prevláda dopyt po vzdelaných a tvorivých odborníkoch. Na slávnosti sme si vypočuli niekoľko básní a ľudových piesní. Mnohí z nás by mohli byť v budúcnosti tými najvyhľadávanejšími odborníkmi vo svojom odbore. Za dverami zavýjala meluzína, akoby nás zvolávala k rybníku. Áno, život je príliš krásny na to, aby sme oň neuvážene prišli. Astronómia patrí k najstarším vedám ľudstva. Blíži sa rozlúčka s ôsmym ročníkom. Musíš sa učiť, tvoje krokodílie slzy ti veru nepomôžu.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Spodobovanie mp3 nahrávka
7. ročník
Jožko bol včera zbierať hríby. Kde sa len pozrel, všade zbadal nejaký hríb. Batôžtek položil pod starý dub. Najskôr si vybral chlieb, slaninu a nôž. Z chuti si zajedol. Potom sa pustil do zbierania húb. Za chvíľu mal hríbov plný batoh. Najväčší hríb sa mu ani nevmestil do batoha. Troška si oddýchol. Ľahol si na trávu a pozeral, ako jastrab krúži nad stromami. Zrazu sa strhol. V blízkom kroví zasyčal had. Rýchlo zobral svoj batôžtek a utekal domov.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Diktát mp3 nahrávka
9. ročník
Na oslavu mojich ôsmich narodenín mi obe babičky samy vyrobili praktický baldachýn, ktorý už vykynožili sysle. Rúrkovité byle vylúčili počas hmlistej sychravej jari krištáľovo priezračné slzičky, malé ako piliny. Husi so sovími očami takými typickými pre ryby v aspiku plávali na kryhe uprostred osík. So sprievodkyňou, hovoriacou po taliansky, prežili aj mizerný výlet v obrovitánskom kroví počas víchrice. Hi-hi-hi, hrbí sa. Jeho názor je milučký, ale mylný.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Diktát mp3 nahrávka
9. ročník
„Neslýchané!“ – zhíkla. Na Sibíri musia byť diamanty. Drobizg prinášal zveri potraviny. Na klavíri sedeli dva výry. Svište sa pomalinky vrátili. Oplýval nesmiernym bohatstvom. Pytliak sa rozplýval nad množstvom zveri. Na skrini boli rozsypané kryštáliky cukru. Cynicky simuloval infekciu vírusom vtáčej chrípky. Recidíva rapídne klesla. Prichytili ho s originálnym prístrojom.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Diktát mp3 nahrávka
9. ročník
Najprv si umy ruky a potom príď. Vítajú nás rozšantení psi. Akísi mnísi vraj dobyli dva kláštory. Prišli k svojim príbuzným. Sudkyňa si zvuk pomýlila s plazivým syčaním. Rizoto len rozsýpal. My sa nebojíme. S tvojím tipom na víťaza sa nezveruj svojim blízkym. O výskyte epigramov sa nediskutuje čisto hypoteticky. Diskutabilný a mýtizovaný incident s lynčovaním ôsmich rytierov literatúra nespomína. Jašterici sirupom zlikvidovali červené krvinky, erytrocyty.

zvuková nahrávka: Bc. Anna Dohnanová

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené