Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Predložky
4. ročník
Pri našom potoku rastie vŕba a jej konáre sa kníšu až na hladine vody. V jej veľkej korune často hniezdia divé husi. Pod jej konármi sa hrávajú Danko s Jankou. Včera nechali pred dverami rozbitý kvetináč a utekali sa hrať na slepú babu. S mamou chodia často na nákupy.
Spojky
5. ročník

Na hodine matematiky sa učíme násobilku, riešime slovné úlohy a taktiež počítame príklady z pamäti. Na slovenskom jazyku preberáme slovné druhy, vybrané slová a spodobovanie. Precvičujeme pravopis pádových prípon a vybraných slov. Na hodine počítačov riešime rôzne tvorivé úlohy. Sme veľmi šikovná trieda a naši rodičia sú na nás pyšní.

Spojky
5. ročník

Lekár prikázal, aby Miško ležal. Lenka aj Natália prišli k nemu, aby mu priniesli domáce úlohy. Trochu si oddýchli, pretože ich čaká dlhá cesta domov. Potom už nemohli prísť, lebo aj oni ochoreli. Dobre sa obliekajte a nepite studené nápoje, ale teplé čaje. Miško a Natália boli veľmi dobrí priatelia.

Píšeme ä
2. ročník
Ešte mu vrátil euro naspäť. Dalibor sa rozpamätal, že má kúpiť aj klobásu. Čochvíľa bol opäť doma. Dnes budú mať dobrú hovädziu polievku a mäso s ryžou.
Píšeme ľ
2. ročník
Moľu som zasiahol svojou košeľou. Opatrne som ju stlačil, zabalil do papierika a vložil do zápalkovej škatuľky. Čoskoro sa budeme učiť o moliach, potom ju prinesiem do školy.
Píšeme ľ
2. ročník
Mozoľnaté ruky sa nikdy nenudia. Dobrá myseľ a veselá viac stojí než zlata veľa. Na výlety si beriem fľašu čaju. Koľko mi to dá roboty, kým naplním fľašu.
Diktát
2. ročník
Kŕdle husí sa zatiaľ pokojne pásli na lúke. Doma ich už vôbec nemusia kŕmiť. Slniečko sa pomaly v diaľke schyľovalo za vŕšky. Kým sa zotmí, budú chlapci doma aj so svojím kŕdľom husí.
Oznamovacie, opytovacie, želacie a rozkazovacie ve
2. ročník
Paľko maľuje dom. Eva melie kávu. Prestaň plakať! Preskoč kaluž! Káva a chlieb nám chutí. Kedy sa kúpeme? Kúpeme sa v lete. Šarkana púšťame v jeseni. Zaspievaj ľudovú pieseň! Kedy púšťame šarkana?
Písanie i-y (vybrané slová po m) mp3 nahrávka
3. ročník
Ale v okamihu som sa roztiahol na ľade. Pomaly som si zvykol preplietať sa medzi hmýriacimi sa deťmi. Teraz sa už nemýlim pri prekladaní nôh. Občas sa zamyslím nad vetou, že každý začiatok býva ťažký.
Písanie i-y (vybrané slová po b)
3. ročník
Väčšina obyvateľov pracuje v priemysle a ostatní dorábajú obilie alebo chovajú dobytok. Každý nájde živobytie a svojou usilovnou prácou si zvýši blahobyt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené