Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Podstatné mená mp3 nahrávka
5. ročník
Neviem sa dočkať jari. Nemám rád víchrice a studený vietor metúci sa ľuďom do tvárí. V piatom ročníku majú v triede dve Andrey. Minule som s jednou pracoval vo výtvarnom krúžku. Pridal som do hustej zmesi farbu a ona biely prášok. V plášťoch sme vyzerali ako murári. Bez našich Andreí je smutno. Po večeri sa mi von už nechcelo. Pozeral som na ocka pribíjajúceho drážky na trámy.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Podstatné mená mp3 nahrávka
5. ročník
Julka chodí občas do školy na novom bicykli. Naša babka má v maštali kozy a husi. Dedko mi ukázal svoje staré gate z konopí. Počúvali sme spolu rev divej zveri. Sedeli sme v prítmí a pozorovali vychádzajúce hviezdy. Jeho reči pichali ako osy. Po návrate mi daroval knihu plnú krásnych ilustrácií. Sú v nej i levy, tigre a iné nebezpečné zvery.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Podstatné mená mp3 nahrávka
5. ročník
Tieto obrazy maľoval Andrej vodovými farbami. Včera sme mu pomáhali zbierať na poli otepi slamy. Večer začalo liať ani z krhly a nie a nie prestať. Dnes sme vytiahli veľa mrkvy. Nad hlavami nám zagágal kŕdeľ divých husí. Mali by sme sa opäť vrátiť do vykosených polí. Večery sa začali predlžovať a ochladzovať. Listovali sme v kalendári.

zvuková nahrávka: Mgr. Anna Dohnanová

Zámená
3. ročník
My sme dvaja kamaráti. Ja mám sestru a Ondro má brata. Naša obľúbená hra je domino. Táto hra nie je veľmi náročná. Niekedy sa ju s nami hrajú aj naši susedia. Taktiež ich hra baví. Moji rodičia vravia, že naše priateľstvo vydrží roky. Jeho mama si to myslí tiež.
Číslovky
3. ročník
Včera som videl štyri lietadlá. Mama kázala ockovi kúpiť sedemnásť kilogramov cukru. V siedmej triede sú šikovní žiaci. Osem rokov sme na neho čakali. Janka získala druhé miesto v speváckej súťaži. O štvrtej som mala byť doma. Videla som okolo dvadsať divých kačíc.
Slovesá
3. ročník
V umývadle zurčí voda. Dievčatá si osviežujú tváre studenou vodou. Lenka drží uterák a Ivanka leje olej. Dlho som čakal na vlak. Cestoval som do Zvolena. Vo Zvolene pracuje môj otec. Stavia tam veľké budovy.
Slovesá mp3 nahrávka
4. ročník
Dedovia kosili veľké lúky. Stará mama navarila kapustové halušky, ktoré im po dlhej práci chutili. Sadli sme k stolu. Z jednej strany som sedel ja a z druhej mojej bratranci. Babka nás upozornila, aby sme si pred jedením umyli ruky. Potom sa na lúke celú noc tancovalo, pilo a jedlo.
Slovesá
4. ročník
Po našej ulici jazdia veľké autá. Robia veľký hluk. Autobusom cestujem každý deň do školy. Zo školy chodím peši a počúvam pesničky. Niekedy si aj nahlas zaspievam. Musím si dávať pozor na nebezpečné autá. Domov prídem za chvíľku.
Príslovky
4. ročník
Dnes sme mali hodinu hudobnej výchovy. Minulý týždeň sme spievali novú pesničku. Bola to veľmi pekná pesnička. Najskôr sme ju spievali pomaly a potom veľmi rýchlo. Zámerne sme si vymýšľali nové slová. Pani učiteľka nám to na chvíľu dovolila.
Predložky (spodobovanie s, z)
4. ročník

Keď som bola malá, rada som sa hrala s bábikami a plyšovými zvieratkami. Mala som z nich veľkú radosť. So sestrou sme vymýšľali rôzne hry. Vonku sme si robili z deky stan. Vždy jedna z nás chcela v ňom prespať. S radosťou spomínam na prázdniny. Z každej hry so sestrou som mala veľkú radosť.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené