Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Príslovky mp3 nahrávka
6. ročník

Večer sa z nich stali divokí šakaly. Šakalí beh je značne rýchly. Pri písaní domácej úlohy sa jej očividne nedarilo. Pre všetkých šestnástich žiakov vyrobili špeciálne výškovo upravené vešiaky na bundy. Duchaplne vbehol do horiaceho domu a zachránil dievča volajúce o pomoc. Svoje povinnosti si vždy plní zodpovedne a svedomito. Celí preľaknutí pozerali neveriacky na seba. Nesprávaj sa sebecky!

Príslovky mp3 nahrávka
6. ročník

Pozeral hore na búrkové oblaky. Odbočili sme doprava smerom na Nové Mesto nad Váhom. Nad okresným mestom sa majestátne vypína Trenčiansky hrad. Aj dnes nás zaujme dedičstvo našich praotcov Slovanov. Voči svojim spolužiakom sa správal nepriateľsky a kruto. Nová učiteľka pôsobila múdro a sebavedome. Dvadsiati ôsmi pretekári vybehli na trať.

Súvetie mp3 nahrávka
8. ročník

Tí, ktorí chceli mať na obed parené buchty, museli si ísť natrhať do záhrady slivky. Mama začala variť, keď sa jej všetky deti vrátili zo záhrady. Spolužiaci odišli na prázdniny do Bratislavy, Banskej Bystrice, Prešova a niektorí do Košíc. Bol som namrzený, pretože mňa mama nechcela nikam pustiť, že som mal zlé vysvedčenie. Kedysi sme nemohli toľko cestovať ako dnes. Ja som sníval o Krásnej Floride, Filipínach a Madagaskare, kde máme strýca Vila. V Peterburgu, v druhom najväčšom meste Ruska, bývala jeho manželka Irena. Bývali spolu len na Vianoce, Valentína a jeden týždeň cez letné prázdniny. Teta tvrdila, že aspoň jej nelezie na nervy. Ja som nebol ešte ani pri mori, ani v horách. Bol som z toho veľmi namrzení, ale už nie som, pretože ujo Vilo ma pozval k sebe cez jesenné prázdniny. Už mi poslal aj letenku, aj vreckové.

Súvetie mp3 nahrávka
7. ročník

Kým sme dobehli k lekárovi, bolo už žiaľ zatvorené. Aj v Hlohovci, aj v Seredi cez sviatky nikto neordinoval. Rozmýšľali sme či pôjdeme do Trnavy, Nitry alebo Bratislavy. Och, to je ale trápenie. Keď pôjdeme do Trnavy, môžeme potom vybehnúť k tete Kláre, ktorá varí najlepšiu kávu na svete. Neviem pochopiť, ako to robí. V nemocnici pred hlavným vchodom sme stretli našu Lenku. Bola taktiež chorá, a preto šla hľadať so svojou mamou lekársku pomoc. Službukonajúca lekárka mi ošetrila oko a poriadne si zo mňa strieľala. Ach, čo som si to zmyslel, na Nový rok otvárať teplé šampanské?

Zámená mp3 nahrávka
7. ročník

Na konci školského roka nás zobrala naša triedna učiteľka do prírodovedného múzea. Sami sme si všetko pripravili. Čakali nás tam samé zaujímavosti. V jednej miestnosti boli rôzne zvery. Najviac sa mi páčili psy a ich šteniatka. Ktorýsi zo spolužiakov začal jesť v múzeu keksy a podaktorí návštevníci boli z toho veľmi zhrození. Po akýchsi štyridsiatich minútach sme boli už zase v autobuse. Z okna sme sa pozerali na dedinku Tatranská Lesná. Všetci boli s exkurziou spokojní. Takýmto výletom sme znovu mnoho získali.

Príslovky mp3 nahrávka
7. ročník

Našim dievčatám sa zrazu nechce chodiť do školy. Škola stojí za mestom a je veľmi pekná. Namiesto školy by radšej chodili do nákupného centra. Každé ráno sedia v lavici ticho, smutne a tvária sa veľmi otrávene. Mama je z nich vyslovene roztrpčená. Jej predajňa stojí vľavo od školy. Keď sa pozrie vpravo, v okne vidí svoje znudené dcéry. Zrazu do triedy vkročil akýsi čudesný elegán. Bol to ich nový učiteľ. Mama sa čudovala, prečo sa začali jej dievčence zrazu opäť tak dobre učiť. Pri učení menej frflú a spokojne si vykračujú do budovy školy. Mama už nepozerá na znudené dcéry ani zľava, ani sprava.

Číslovky mp3 nahrávka
7. ročník

Po šiestich rokoch sme sa opäť stretli vo Vysokých Tatrách. Prvý deň sme len tak leňošili. Na druhý deň prišli aj štyria priatelia z Malaciek. Rozmýšľali sme, či sa toľkí zmestíme do dvoch izieb. O štrnástej hodine sme sa vybrali lyžovať. Piati sme nasadli na vlek. Ostatní traja šli na kopec peši. Keď som sa spustil prvý raz, nevedel som si spomenúť, ako sa brzdí. Po druhýkrát to bolo už oveľa lepšie. Keď sme sa vybrali naspäť na chatu, odbíjalo práve sedemnásť hodín aj dvadsaťpäť minút. Bola to krásna lyžovačka. Na tretí deň sme sa vybrali na zjazdovku opäť. Na vlek už nasadli všetci ôsmi.

Číslovky mp3 nahrávka
7. ročník

Ôsmi domáci hráči začali hrať výborný hokej. Po ôsmich minútach viedli tri nula. Po pätnástich minútach však hostia vyrovnali. Svojimi bleskovými útokmi zaskočili súpera a zvýšili na štyri tri. Takto sa skončila i druhá tretina. Osemtisíc divákov s napätím očakávalo tretích dvadsať minút. Prví hokejisti vybehli na ľad. Piaty z nich bol Miroslav Šatan, hráč, ktorý dal tretí gól. Posledná tretina skončila remízou päť päť. Slováci vyhrali po nájazdoch sedem šesť. Hokejisti oslavovali až do ôsmej hodiny rannej. Domov pricestovali dvadsiateho piateho marca.

Prídavné mená mp3 nahrávka
5. ročník

Vo Fínsku nájdeme mnoho jazier. Stretli sme tam jedného zaujímavého Fína. Kreslil na papier dievčinu s ryšavými vlasmi. Potom sme šli do divadla Andreja Bagara. Hrali taliansku hru s názvom Sivý vlk. S manželkinými priateľmi je vždy kopec zábavy. Hodinky švajčiarskych hodinárov pozná celý svet. Taktiež milujeme ich výbornú čokoládu. V jarných mesiacoch sa prebudili lesné zvery. Z nemeckého hokeja sme boli opäť sklamaní.

Prídavné mená mp3 nahrávka
5. ročník

Majiteľkinmu orliemu zraku nič neunikne. V slovenských priehradách sa premnožili riasy. S vašou prácou sme boli veľmi spokojní. Študentom vysokej školy sa vedecký výskum vydaril. Jedného slnečného dňa sme sa vybrali na výlet pozrieť lesnú zver. Jankino obočie sa zdvihlo a iskrivé oči sa zablýskali. Opäť boli bratislavské ulice preplnené autami. Náhodou sme sa stretli na Ulici Milana Rastislava Štefánika. Andrej sa znovu pred nimi ukrýval pod susedkinou zásterou.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené